Komunikacja klientem, a program do projektowania kuchni – KD MAX

Komunikacja klientem, a program do projektowania kuchni – KD MAX

Komunikacja  klientem, a program do projektowania kuchni – KD MAX

Każdy projektant, producent mebli zastanawia się co zrobić aby osiągać lepsze wyniki.  Jak  zainteresować klienta ofertą, ale także sprawić, aby pozostał z nami dłużej i ostatecznie zdecydował się na realizację naszego projektu.  Jakie czynniki mają wpływ na jego decyzję?  Poza oczywistym faktem  jakim jest fachowo zaprojektowane pomieszczenie, ważna jest komunikacja projektant – klient.  Projekt musi być czytelnie i ciekawie zaprezentowany.  Tu z pomocą przychodzi profesjonalny program do projektowania i wizualizacji, narzędzie multi-funkcjonalne, które nie ogranicza się  jedynie do funkcji projektowania, ale pozwoli  także zaprezentować nasz projekt w atrakcyjny dla klienta sposób.
Dlaczego KD MAX jest najlepszym rozwiązaniem?
– KD MAX posiada profesjonalny silnik renderujący, oparty o technologię  Radiosity / Raytrace. Pozwala on uzyskać wizualizacje na najwyższym poziomie, w stosunkowo krótkim czasie. Idealnie oddaje on właściwości materiałów takich jak szkło, metal, drewno, których naturalny wygląd zwykle jest  trudny do osiągnięcia. Silnik nie wymaga ponownego uruchomienia, kiedy chcemy zmienić  położenie kamery czy rodzaj  materiału w scenie, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę.  Jednocześnie samo narzędzie nie ma skomplikowanej formy, a jego użycie może zostać ograniczone zaledwie do dwóch kliknięć.

– Wizualizacje w formacie 3D czy panorama? Poza zwykłą wizualizacją pomieszczenia, KD MAX daje możliwość zapisu obrazu do coraz bardziej popularnej formy 3D. Kino 3D, telewizja 3D? Dlaczego nie wizualizacje 3D? KD MAX pozwoli  niemal „dotknąć projektu” i wejść do pomieszczenia. Wystarczą okulary 3D aby klient poczuł się jak w swojej nowej kuchni.

Inna forma zapisu to Panorama. Pozwala ona zaoszczędzić czas projektanta, który poświęca go na wykonywaniu kolejnych ujęć pomieszczenia. Projektant wybiera jedynie opcję zapisu „Panorama”, a program sam wykonuje wizualizacje każdej ze ścian pomieszczenia i łączy je w całość. Gotową panoramę wraz z otwierającą ją aplikacją można wysłać klientowi mailem. Teraz klient w zaciszu własnego domu może samodzielnie poruszać się po zaprojektowanym przez nas pomieszczeniu bez konieczności posiadania programu KD MAX.
http://www.intericad.pl/pliki/media/intericad_pano_XML/i_cad_pano.swf
– Dobrą formą prezentacji jest też animacja, zwłaszcza w jakości HD.  Zapisując  film do formatu avi , można wybrać opcję zapisu każdej klatki osobno. Dzięki temu, jedno kliknięcie pozwala uzyskać jednocześnie film oraz gotowe wizualizacje w formacje JPG.
– Szczegółowa dokumentacja techniczna nie musi być już czymś skomplikowanym czy trudnym do uzyskania.  Projektant nie musi już spędzać wielu godzin nad zestawieniem wszystkich potrzebnych informacji  technicznych. KD MAX automatycznie generuje rzuty pomieszczenia wraz z wymiarami. Poza różnymi widokami mebli można uzyskać tu także rozrys blatów wraz z uwzględnieniem otworów na sprzęty AGD, czy układ instalacji wod-kan-gaz. Każdy z rysunków wykonawczych można edytować czy opisywać.  Można wprowadzać własne preferencje dla oznaczeń.
Cała dokumentacja ma przejrzystą i elegancką formę. Rzuty generowane są w formatkach wraz z tabelkami w których można wprowadzić  dane projektu czy klienta oraz logo firmy.  Zarys mebli wraz z wymiarami, czy opisami można nanieść także na wizualizację. Dokumentację można drukować w dowolnym formacje, w skali, czy zapisać do formatu PDF, aby uzyskać  czytelną spójną prezentację.

– Wszystkie elementy użyte w projekcie można przedstawić na liście materiałowej, będącej w formacie excell. Mamy tu możliwość wyboru informacji jakie mają znaleźć się  na liście, włączając np. cenę czy wymiary oraz powierzchnię jaką zajmują dane fronty.
Wszystkie wymienione powyżej funkcje programu KD MAX zoptymalizowane są w taki sposób, aby ich używanie było proste i szybkie. Profesjonalny program do projektowania nie musi mieć skomplikowanego i mało czytelnego interfejsu. Ergonomia pracy w programie ma bezpośrednie przełożenie na komunikację  z klientem. Projektant nie musi skupiać całej swojej uwagi na obsłudze programu. Może jednocześnie przygotowywać prezentację i rozmawiać.  Efekty  naszej pracy  widoczne są w krótkim czasie w dodatku w formie w jakiej dany klient tego wymaga.