Viking Range Corporation – profesjonalna jakość dla domu.

Viking Range Corporation – profesjonalna jakość dla domu.

W każdym zakątku kuchni jest miejsce na profesjonalną jakość – ta koncepcja zadecydowała o powstaniu i sukcesie amerykańskiej marki ekskluzywnych urządzeń kuchennych Viking. Funkcjonalność i moc profesjonalnych urządzeń gastronomicznych została udomowiona w kolekcji sprzętów kuchennych Viking. Parametry użytkowe zarezerwowane do niedawna wyłącznie dla profesjonalnych sprzętów gastronomicznych zostały zamknięte w domowym formacie i wymiarach. Piekarniki, płyty grzewcze, kuchnie wolnostojące, lodówki, grille, zmywarki, okapy wentylacyjne, sztućce, przybory i drobne akcesoria kuchenne – w każdym przypadku Viking dąży do osiągnięcia kulinarnej perfekcji.

Potrzeba jest matką wynalazków. I na szczęście dla wynalazków, potrzeba całkiem nieźle radzi sobie w kuchni. Fred Carl, amerykański przedsiębiorca w latach 80 XX wieku, wpadł na pomysł wykorzystania sprawności, wydajności i mocy profesjonalnych urządzeń gastronomicznych w sprzętach, używanych w każdej kuchni. Opracował kolekcję kuchni, które mają profesjonalne parametry użytkowe, ale wymiary sprzętów domowych.

W 1986 roku pierwsze urządzenia Viking uzyskały certyfikaty dopuszczające do sprzedaży na rynku amerykańskim, a pod koniec lat osiemdziesiątych Viking miał już trzy zakłady produkcyjne. Oferta firmy poszerzyła się o wbudowane piekarniki, sprzęt wentylacyjny i chłodniczy, urządzenia do mycia i czyszczenia, produkty do użytkowania na wolnym powietrzu, a także profesjonalne produkty o całkowicie nowym wyglądzie z linii Designer.

Viking nieustannie czyni postępy w coraz to nowych kategoriach produktów, rozszerzając swoją działalność i wprowadzając do swojej oferty sztućce, przybory kuchenne i drobne urządzenia. Jednak nie są to bynajmniej tylko eleganckie drobiazgi. Oferują tę samą wyjątkową jakość i mistrzostwo wykonania, których ludzie oczekują od marki Viking.

Gotowanie nie jest koniecznością, ale pasją.  Dla projektantów i inżynierów Viking pasją bez kompromisową i ponadczasową. Tylko doskonałość w pełni zaspakaja oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Teraz kuchnie sygnowane marką Viking dostępne są również w Polsce, dystybuowane przez firmę GRASS CAVAGNA GROUP POLSKA.