3Decorator – trójwymiarowe meblowanie w trybie online

3Decorator – trójwymiarowe meblowanie w trybie online

3Decorator to nowoczesny program do trójwymiarowej aranżacji wnętrz, cechujący się łatwością wirtualnego planowania pomieszczeń. Jest to zupełnie innowacyjny projekt internetowy, zrealizowany w celu wsparcia działań promocyjnych i sprzedażowych w Internecie. Produkt skierowany jest głównie do szeroko pojętej branży meblowej. Zalety tego programu docenią między innymi firmy zarządzające sklepami internetowymi, których działania ukierunkowane są na promocję i sprzedaż mebli, właściciele portali o tematyce meblarskiej i dekoracyjnej, a w szczególności zwykli użytkownicy tych stron, którzy  wreszcie będą mieli możliwość przeniesienia mebli z oferty sprzedawcy do wirtualnych pomieszczeń odwzorowujących ich własne wnętrza. 3Decorator umożliwia im szybkie i łatwe zaprojektowanie pomieszczenia, skupiając się na eksponowaniu mebli i sposobie ich rozlokowania. Dzięki zaawansowanej technologii trójwymiarowego renderingu, użytkownicy otrzymują wreszcie realistyczną wizualizację projektowanego pomieszczenia, a nie tylko dwuwymiarowy, widziany z „lotu ptaka” plan, charakterystyczny w przypadku dotychczasowych rozwiązań tego typu. Dzięki ogromnym możliwościom oraz funkcjonalności produkt może być zaprezentowany w unikalny i oryginalny sposób,  który w przypadku sprzedaży przez Internet, był do tej pory niemal niedostępny. Ponadto jako rozwiązanie skierowane na dość szeroką niszę, pod względem możliwości wdrożenia jest niemal nieograniczone.
Głównym założeniem twórców programu było umożliwienie klientom integracji systemu z używanymi przez nich bazami danych, w szczególności ze sklepami internetowymi, gdzie byłaby możliwość wirtualnego zaprezentowania ich własnej oferty meblowej. Dzięki temu 3Decorator może być narzędziem znakomicie wspierającym sprzedaż. W przypadku integracji z serwisami oferującymi meble wielu producentów, oprócz klasycznego podziału na kategorie według możliwości użycia, możliwe jest dodatkowe skategoryzowanie mebli według nazwy producenta.
System został wyposażony w wiele modułów o charakterze komercyjnym, jednak nie wyklucza to możliwości wdrożenia aplikacji w charakterze interaktywnej ciekawostki, niezależnej od zewnętrznych systemów, jedynie generującej dodatkowy ruch na stronie i przyciągającej nowych użytkowników. W takim przypadku program ten może być świetnym uzupełnieniem wszelkich portali meblarskich oraz serwisów tematycznych dotyczących projektowania wnętrz.
3Decorator jest platformą w pełni internetową, co oznacza, że nie jest konieczna instalacja jakiegokolwiek oprogramowania, a do uruchomienia aplikacji potrzebna jest wyłącznie dowolna przeglądarka stron WWW. Aplikacja została zaplanowana z myślą o jak najłatwiejszej obsłudze przez użytkownika i bazuje na przyjaznym i intuicyjnym interfejsie. Nawigacja w programie została zaprojektowana przy współpracy z potencjalnymi użytkownikami, co gwarantuje prostą obsługę i łatwość użytkowania. Program wyróżnia się innowacyjnym podejściem do procesu aranżacji i koncentruje się na jak najkorzystniejszej prezentacji mebli, wykorzystując przy tym wysokiej jakości mechanizm wizualizacji trójwymiarowej. Meblowane pomieszczenie jest w pełni interaktywne i daje możliwość użytkownikowi obrócenia, przybliżenia widoku, zmiany kąta widzenia, rozmiaru i wielu innych parametrów. Aplikacja jest bardzo szybka w działaniu i biorąc pod uwagę fakt, że działa w oknie przeglądarki internetowej, jest to rozwiązanie bez wątpienia nowoczesne i znacznie wyprzedzające konkurencyjne rozwiązania.
W założeniu producenta oprogramowania jest systematyczny rozwój platformy. Duże znaczenie będzie odgrywał tutaj odzew klientów i zwykłych użytkowników, dzięki któremu aplikacja może być stale udoskonalana. Część najwartościowszych i uniwersalnych pomysłów z pewnością będzie dodawana do standardowych funkcjonalności systemu.
Korzyści wynikające z wdrożenia platformy 3Decorator
Wdrożenie platformy 3Decorator zwiększa ruch na stronie internetowej i pozwala zebrać sprofilowanie informacje na temat potencjalnych kupujących. Użytkownicy projektując wnętrza, zapisując swoje aranżacje i publikując je w galerii, dostarczają informacji o swoich preferencjach konsumenckich, co jest pomocne przy definiowaniu oferty handlowej, skierowanej do danej grupy odbiorców. Użytkownik korzystając z aplikacji, staje się bardziej zdecydowany i aktywny w swoich wyborach, a produkty wykorzystywane do aranżacji mogą stanowić potencjalny cel jego zakupu. Użytkownicy korzystający z aplikacji stają się bardziej przywiązani do marki ulubionych mebli wykorzystywanych w procesie meblowania. 3Decorator pomaga podjąć decyzje potencjalnemu, ale niezdecydowanemu kupującemu, jakie meble ma kupić i jednocześnie pokazuje jak meble prezentują się w wirtualnym pomieszczeniu.

3Decorator poprzez możliwość integracji z internetowym katalogiem mebli, czy też sklepem internetowym, może wspierać proces sprzedaży. Ponadto wdrożenie platformy wpływa na poprawę wizerunku firmy w Internecie. Wdrożenie ciekawego, innowacyjnego produktu wpływa w znaczący sposób na atrakcyjność marki.
3Decorator jest narzędziem łatwym w obsłudze i uruchamia się w mgnieniu oka – wystarczy jedno kliknięcie. Aplikacja może dostarczać dużo szczegółowych informacji o odwiedzających użytkownikach. Program może też służyć do definiowania potencjalnych kupujących, gdyż użytkownicy, korzystając z aplikacji pozostawiają po sobie dane, które wykorzystane i przetworzone w odpowiedni sposób dostarczają informacje o preferencjach kupujących oraz potencjalnych zainteresowaniach użytkowników. Jednym z powodów, dla którego warto wdrożyć aplikację 3Decorator jest fakt, że użytkownicy z niej korzystający, zaabsorbowani procesem meblowania, pozostają przez dłuższy czas w zasięgu działań promocyjnych, co może być istotne z punktu widzenia reklamodawców. Aplikacja inspiruje użytkowników do przeglądania większych zasobów mebli prezentowanych w programie, oraz do eksplorowania promowanych produktów. Program może być również wykorzystany do definiowania profilu zainteresowanych lub niezdecydowanych użytkowników, czy też potencjalnych kupujących, jednocześnie odpowiadając na pytanie, jakie preferencje są najbardziej popularne wśród odwiedzających klientów.
Producent aplikacji 3Decorator
Producentem oprogramowania oraz głównym dystrybutorem jest firma webCreo. Główne informacje o firmie oraz dane kontaktowe można znaleźć na stronie www.webcreo.pl. Wszelkie zapytania oraz uwagi można kierować na adresy e-mail firmy lub korzystając z dostępnych numerów telefonów.